Zadavatel/Zpracovatel ODS

Postavme kraj
na nohy!

Lubomír Traub, MSc.kandidát na hejtmana

Změňme to spolu

Logo ODS

Naši lidé

Ing. Jan Hrdý

místostarosta Uherského Brodu, náměstek Uherskohradišťské nemocnice

Bydliště: Uherský Brod

Politická příslušnost: Občanská demokratická strana

Jakou mám vizi, proč kandiduji

Kandiduji, protože chci aktivně přispět k řešení problémů, kterými trpí náš kraj. Kandiduji, protože cítím, že jsem se toho za svou politickou a manažerskou praxi hodně naučil a že bych tak svému kraji mohl být prospěšným. Vím, co mne čeká, pokud uspěji, mravenčí práce, prozkoumávání slepých uliček, hledání kompromisů. Přesto mám obrovskou chuť realizovat smysluplné vize rozvoje našeho kraje, dělat dobrou politiku založenou na zásadách, slušnosti a transparentnosti.

Co chci změnit v regionu

Velmi mne trápí, že v našem kraji tiká časovaná bomba, kterou je dostupnost zdravotní péče. Hodně lékařů je totiž v důchodovém věku nebo se mu rychle blíží. Nepříznivý trend zvrátíme jedině promyšleným krajským programem pro mladé lékaře. Ten musí začínat motivaci gymnazistů pro studium medicíny a nabídkou hodnotných stáží pro mediky, pokračovat bezproblémovým systémem dalšího vzdělávání ve všech krajských nemocnicích a končit nabídkou odpovídajícího bydlení. Trápit nás však musí další nepříznivý trend, kterým je odchod mladých, vzdělaných lidí. Změňme průmyslovou zónu Holešov v centrum technologií s vysokou přidanou hodnotou. Brno je lídrem v této oblasti, jenomže tam již dochází prostor pro další růst, bydlení se stává nedostupným. Máme šanci této umrtvené investici vdechnout nový život a společně s ní celému Zlínskému kraji. Po dobudování úseku D49 do Fryštáku se do Brna dostaneme autem za krásnou tři čtvrtě hodinu.

Jakým oblastem se mohu se svou odborností věnovat

Celý dosavadní profesní život jsem se věnoval nejrůznějším otázkám regionálního zdravotnictví, přirozeně tedy vidím svůj největší přínos pro rozvoj kraje právě v této oblasti. Díky dlouholetým zkušenostem v komunální politice mohu dále nabídnout erudici v klíčových oblastech dopravy a územního rozvoje.

Profesní CV

Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně, profesně jsem působil na různých manažerských pozicích ve zdravotnictví, aktuálně pracuji jako náměstek v nemocnici v Uherském Hradišti. Od roku 2010 vykonávám funkci místostarosty Uherského Brodu, během které se mi podařilo prosadit a zrealizovat řadu úspěšných projektů v oblasti urbanismu, dopravy a informatiky.

Osobní profil

Ženatý, čtyři děti. Všechny druhy turistiky – na kole, na vodě i po vlastních.

Tento web používá cookies za účelem optimalizace efektivního poskytování služeb. Pokud své nastavení cookies nezměníte, chápeme to jako souhlas s jejich užíváním. Další informace